مقالات

پارکت Engineered و مزایای آن

پارکت Engineered ، از کفپوش های مورد علاقه و محبوبی می باشد

که قابل خرید و مقرون به صرفه می باشد. هزینه ی نصب، نگهداری و تعمیر آن بسیار ارزان است. پارکت چوبی Solid این ویژگی را دارد که محکمتر است و گرانتر. پارکت Engineered در ابعاد مختلف و با فرمت های متعدد از قبیل دو باند و سه باند وجود دارد.
برخی از مزایای پارکت Engineered به طور خلاصه در بخش زیر ذکر می شود :
1.دوام فوق العاده بالا
پارکت Engineered از چند لایه چوب طبیعی ساخته می شود به طوری که لایه اولی از چوبی بسیار با کیفیت و مرغوب می باشد در نتیجه این نوع پارکت چوبی از دوام و مقاومت بی نظیری بهره می برد. اما پارکت های تمام چوب به دلیل ضخامت بیشتر چوب اصلی از دوام بیشتری برخوردار است.
2.قابلیت ساب زده شدن
گرچه تعداد دفعات ساب خوردن پارکت Engineered بستگی به ضخامت لایه اولیه دارد، اما به جرات می توان گفت پارکت های Engineered قابلیت سمباده خوردن به دفعات در طول عمر مفید خود را دارند. پارکت های چوبی که کهنه و فرسوده شده اند را می توان به وسیله ی ساب زدن ترمیم و بازسازی نمود به طوری به شکل روز اول در خواهد آمد. لکه ها و خراشیدگی های به وجود آمده بر روی پارکت با ساب زدن به طور کامل از بین خواهد رفت.
3.قابلیت لاک یا روغن خوردن
بعد از ساب خوردن پارکت ، امکان لاک یا روغن زدن آن وجود دارد و در نتیجه می توانید از پوشش نهایی دلخواه خود برخوردار شوید. این بدین معنا است که هر زمان از ظاهر و پوشش نهایی پارکت خود خسته شدید می توانید با ساب زدن از هر نوع پوشش نهایی مطابق با سلیقه ی خود بهره مند شوید.
4.سادگی در نحوه ی نصب
پارکت Engineered بسیار ساده و سریع نصب می شود، به طوری که هم می توانید از متخصصین نصب کمک بگیرید و هم خود شما این کار را انجام دهید. در واقع سیستم نصب این نوع از پارکت از نوع کلیک یا قفل شدن در یکدیگر می باشد که به سادگی و سهولت انجام می پذیرد.
5.تنوع در گونه و طرح و رنگ
همان گونه که پارکت Solid در تمامی گونه های چوب موجود می باشد، لایه ابتدایی پارکت Engineered نیز در تمامی گونه های مختلف وجود دارد. این بدین معناست که تنوع در طرح، رنگ و گونه در انواع پارکت ها بسیار زیاد می باشد بنابراین انتخاب های بی شماری برای سلایق مختلف وجود دارد.

پارکت چوبی

می توانید برای مشاهده لیست قیمت پارکت به لینک زیر مراجعه فرمایید:

لیست قیمت پارکت و ترموود

آخرین مقالات

استاندارد AC در لمینیت مشابه چه نوع چوب هایی در پارکت هست ؟ امروزه پارکت یکی از محبوب ترین کفپوش ها برای انتخاب در خانه، اداره، فضای تجاری و...
سطحی که پارکت بر روی آن نصب می‌شود باید کاملاً صاف و تراز بوده، سفت و مجکم باشد و رطوبت نداشته باشد.  بهترین زیر سازی برای کفپوش چوبی به ترتیب، صفحات چوبی...
پارکت نوعی کفپوش چوبی است که با قطعات چوب صیقل داده شده و ترجیحا (Hardwood) بوسیله چسب مخصوص پارکت به کف نصب می‌شود. بهتر است

        "البرز پارکت تخصصی ترین شرکت در زمینه پارکت های تمام چوب با بیش از 27 سال سابقه"

27
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران
 
 
 

تماس با ما :

 تلفن : 26294173 - 26294179
موبایل : 09123379165
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار (بازدید با هماهنگی قبلی)
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت

جوایز و گواهینامه ها:

تندیس نمایشگاه بین المللی HOFEX 2006

گواهی ثبت

لوح یادبود نمایشگاه بین المللی

لوح یادبود HOFEX & MEDEX 2006

لوح زرین نمایشگاه بین المللی

طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج