مقالات

پارکت چوبی و نکات پیرامون آن

پارکت چوبی با کنار هم قرار دادن قطعات چوبی در اشکال و ابعاد مختلف تشکیل می شود.

پارکت چوبی به صورت یک تکه و چند لایه وجود دارد که بعد از نصب هر دو از ظاهری یکسان برخوردار می باشند. نکته ی حائز اهمیت در خصوص پارکت چوبی ، طبیعی بودن آن است که آن را از دیگر کفپوش های موجود در بازار متمایز می سازد.
پارکت‌ چوبی طبیعی از سالها پیش به عنوان یک کفپوش زیبا و شکیل برای خانه مطرح شده‌ است و خانواده‌های ایرانی علاقه زیادی به مفروش کردن کف خانه خود با پارکت طبیعی هستند چنانچه قصد نوسازی خانه یا محل کارتان را دارید ممکن است تمایل داشته باشید که برای کف تمام قسمت های خانه یا حداقل یک اتاق از پارکت چوب طبیعی استفاده کنید. پارکت چوبی طبیعی هیچ گاه از جلوه نمی افتند و برای افراد خانه تکراری نخواهند شد. این نوع کفپوش ها همچنین گرمای دل نشینی را به فضا و دکوراسیون خانه القا می کنند. برای داشتن پارکتی زیبا و مناسب منزل یا محل کارتان توجه به نکات زیر لازم است:
نکته 1 : سطوح خیس ، مرطوب و محیط هایی با رطوبت هوای بسیار بالا ، سطوح مناسبی برای نصب پارکت چوبی نیستند.
نکته 2 : در فضاهایی که طول کار از ۸ متر بیشتر باشد یا مساحت بیشتر از ۶۰ متر مربع باشد و یا از یک محیط به محیط دیگری میرویم (به عنوان مثال از نشیمن به اتاق خواب) ،‌می بایست از جدا کننده استفاده شود. علت این امر امکان وجود دمای متفاوت در نقاط مختلف کف و محیط می باشد.
نکته 3 : در هر ۱ متر مربع حداکثر ۳ میلی متر اختلاف سطح منتفی است. در صورتی که اختلاف سطح در یک متر مربع بیش ار 2 میلی متر باشد می توانید با استفاده از تراز کننده های سطح این مشکل را رفع کنید.
نکته 4 : در صورتی که قسمتی از کف مجهز به سیستم گرم کننده یا خنک کننده و قسمتی دیگر فاقد آن باشد، می بایست از جدا کننده استفاده شود.
نکته 5 : در طول نصب و تا دو روز بعد از نصب ، دمای اتاق نباید از ۳۸ درجه سانتی گراد بیشتر باشد.

پارکت چوبی و نکات پیرامون آن

برای مشاهده لیست قیمت پارکت و ترموود به لینک ذیل مراجعه فرمائید:

لیست قیمت پارکت و ترموود

آخرین مقالات

استاندارد AC در لمینیت مشابه چه نوع چوب هایی در پارکت هست ؟ امروزه پارکت یکی از محبوب ترین کفپوش ها برای انتخاب در خانه، اداره، فضای تجاری و...
سطحی که پارکت بر روی آن نصب می‌شود باید کاملاً صاف و تراز بوده، سفت و مجکم باشد و رطوبت نداشته باشد.  بهترین زیر سازی برای کفپوش چوبی به ترتیب، صفحات چوبی...
پارکت نوعی کفپوش چوبی است که با قطعات چوب صیقل داده شده و ترجیحا (Hardwood) بوسیله چسب مخصوص پارکت به کف نصب می‌شود. بهتر است

        "البرز پارکت تخصصی ترین شرکت در زمینه پارکت های تمام چوب با بیش از 27 سال سابقه"

27
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران
 
 
 

تماس با ما :

 تلفن : 26294173 - 26294179
موبایل : 09123379165
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار (بازدید با هماهنگی قبلی)
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت

جوایز و گواهینامه ها:

تندیس نمایشگاه بین المللی HOFEX 2006

گواهی ثبت

لوح یادبود نمایشگاه بین المللی

لوح یادبود HOFEX & MEDEX 2006

لوح زرین نمایشگاه بین المللی

طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج