مقالات

پارکت چوبی و نکات مربوط به خرید و نصب آن

پارکت چوبی امروزه یکی از بهترین پوشش های کف موجود می باشد. پارکت چوبی از جلوه زیبا ، توام با دوام و قیمت مناسب برخوردار است.

قبل از خرید پارکت چوبی به سوالات ذیل که اکثر خریداران از ما سوال می نمایند توجه نماید:

کفپوش پارکت چگونه ساخته می شوند ؟

کفپوش پارکت از یک لایه چوب هاردوود تشکیل شده است. قسمت زیر و روی پارکت از یک جنس چوب هست ، مثلا بلوط . این پارکت ها از قطعه قطعه کردن تنه درختان جنگل های پهن برگ تولید میشوند. درختان بعد از قطعه و پوست کنی و به الوار و تخته تبدیل شدن، به مدت چند روز در دستگاه های چوب خشک کنی رفته تا رطوبت آن کاهش یابد و از طریق چوب دستک رطوبتش به 7% برسد. سپس به خط تولید رفته و تبدیل به قطعات پارکت می شود.

در چه بخش های از خانه می توان از پوشش پارکت استفاده نمود ؟

پارکت چوبی را می توان در کف های سالم، تمیز، خشک و صاف استفاده نمود. از پارکت می توان برای پوشاندن کف های سنگی، سرامیکی، موزائیکی استفاده نمود.

آیا پوشش های کف پارکت برای خانه های دارای حیوانات خانگی مناسب می باشند ؟

پارکت چوبی گزینه بسیار مناسبی برای خانه های دارای حیوانات خانگی می باشد. ناخن حیوانات خانگی قادر به خراش پارکت نمی باشند، لکن بهتر است همواره ناخن حیوانات خانگی را پیراست و با ریختن مایعات بدن آنها ، سریعا آن را زدود.

آیا صدمات وارده به پارکت قابل تعمیر می باشند ؟

تنها کفپوشی که قابل تعمیر است نه تعویض ،پارکت های چوبی می باشد.

با توجه به تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ پارکت برای خرید باید از کجا شروع نمود ؟

با تفکر راجع به اصول شروع نماید. ابتدا گزینه های طراحی چون رنگ، الگوها ، عملکرد مکان مورد نظر و کیفیت را مد نظر قرار دهید. در پایان نیز به عامل قیمت توجه نماید. علاوه بر این می توانید از نظرات طراحان حرفه ای نیز بهره مند شوید.

پوشش کف پارکت انعطاف پذیر چیست ؟

در نصب پارکت از هیچ میخ و پیچی استفاده نمی شود لذا این پوشش کف از انعطاف پذیری بالایی برای تغیر و تعمیر برخوردار است. علاوه بر این نصب و جمع آوری پارکت چوبی ضمن داشتن کمترین مزاحمت برای ساکنین ساختمان دارای صرفه اقتصادی بالا می باشد.

بهترین راه نگهداری از پارکت لمینت چیست ؟

برای نگهداری از پارکت می توان از تی های بسیار نرم میکرو فایبر به همراه لوازم اختصاصی در صورت لزوم استفاده نمود. از طرفی با قرار دادن قالیچه در ورودی خانه، قراردادن پد در زیر مبلمان مانع از وارد آمدن فرورفتگی در آنها شد.

عمر پوشش کف پارکت چوبی چقدر می باشد ؟

عمر پوشش های کف لمینت بین 20 تا 30 سال بسته به نوع نگهداری از آنها متغیر می باشد. در واقع مانند بسیاری از لوازم موجود در خانه با توجه به دوام بالای لمینت ، عمر آن بستگی کاملی به نوع استفاده و نگهداری افراد از آنها دارد.

برای مشاهده لیست قیمت پارکت و ترموود به لینک ذیل مراجعه فرمائید:

آخرین مقالات

استاندارد AC در لمینیت مشابه چه نوع چوب هایی در پارکت هست ؟ امروزه پارکت یکی از محبوب ترین کفپوش ها برای انتخاب در خانه، اداره، فضای تجاری و...
سطحی که پارکت بر روی آن نصب می‌شود باید کاملاً صاف و تراز بوده، سفت و مجکم باشد و رطوبت نداشته باشد.  بهترین زیر سازی برای کفپوش چوبی به ترتیب، صفحات چوبی...
پارکت نوعی کفپوش چوبی است که با قطعات چوب صیقل داده شده و ترجیحا (Hardwood) بوسیله چسب مخصوص پارکت به کف نصب می‌شود. بهتر است

        "البرز پارکت تخصصی ترین شرکت در زمینه پارکت های تمام چوب با بیش از 27 سال سابقه"

27
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران
 
 
 

تماس با ما :

 تلفن : 26294173 - 26294179
موبایل : 09123379165
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار (بازدید با هماهنگی قبلی)
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت

جوایز و گواهینامه ها:

تندیس نمایشگاه بین المللی HOFEX 2006

گواهی ثبت

لوح یادبود نمایشگاه بین المللی

لوح یادبود HOFEX & MEDEX 2006

لوح زرین نمایشگاه بین المللی

طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج