مقالات

پارکت چوبی و معرفی انواع مدل پارکت های مقاوم

1.جنس چوب بلوط
پارکت چوبی هایی که از چوب بلوط ساخته می شوند یکی از مقاوم ترین و سرسخت ترین انواع می باشند و این امر به خاطر قدرتی است که در چوب بلوط نهفته است.

به دلیل همین مقاوت بالای آنها استفاده از این نوع در بسیاری از طراحی های منزل شایع است. این نوع به دلیل مقاومتی که دارد مناسب برای فضا هایی مانند راهرو، فضای ورودی، آشپزخانه و اتاق نشیمن می باشد. به صورت کلی در ظاهر این نوع لکه هایی به صورت تیره و روشن یا کم رنگ و پررنگ که به خاطر خود چوب بلوط می باشد، وجود دارد که این لکه ها تا بخشی به زیبایی بخشیدن به کفپوش پارکت چوبی شما نیز کمک می کند. حالا این مسئله بستگی به نوع سلیقه ی شما دارد که آیا از وجود لکه روی پارکت چوبی خود لذت می برید یا خیر اگر دوست دارید که کفپوش شما بدون هیچ لکه ای باشد پیشنهاد می کنم که هرگز از پارکت چوبی درخت بلوط استفاده نکنید و به سراغ مدل های دیگر بروید.
مزایا و معایب پارکت چوبی از جنس چوب بلوط
مزایای پارکت از جنس چوب بلوط: مقاومت زیاد در برابر خراشیدگی و فرو رفتگی
معایب پارکت از جنس چوب بلوط: دارای لکه ها و رگه های چوب طبیعی که ممکن است برای هر کسی جذاب نباشد.
2.جنس چوب درخت زبان گنجشک
پارکت چوبی های که از چوب درخت زبان گنجشک ساخته می شوند به رنگ سفید، کرم و رنگ داخلی قهوه ای روشن می باشند نکته ی قابل توجه در این نوع، این است که از لحاظ کیفیت بسیار قدرتمند تر از پارکت های بلوطی هستند و اگر شما می خواهید که کفپوش منزل شما خیلی مقاوم باشد بهتر است از کفپوش هایی که با چوب درخت زبان گنجشک ساخته شده اند استفاده نمایید .این مدل، هم دارای رگه هایی بر روی آن می باشد اما طرح طبیعی آن از چوب بلوط کمتر است. بهترین و مناسب ترین فضاها برای این نوع ، حمام، آشپزخانه، راهرو ورودی می باشد.
مزایا و معایب پارکت چوبی از جنس چوب زبان گنجشک
مزایای پارکت از جنس چوب زبان گنجشک: مقاومت زیاد در برابر خراشیدگی، شکنندگی و فرو رفتگی
معایب پارکت از جنس چوب زبان گنجشک: رنگ روشن آن ممکن است برای همه گیرا و جذاب نباشد.
3. جنس چوب کاج
این نوع به طور کلی به دو مدل امکان تولید دارند یکی زمینه ی روشن با رگه های تیره و دیگری زمینه تیره با رگه های روشن که هر دو مدل از چوب اصیل کاج تولید شده است البته این نوع که از چوب درخت کاج ساخته می شوند به نسبت ضعیف تر و کم دوام تر هستند ولی باز هم در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار استفاده می شوند و محبوبیت دارند.بافت این نوع، بسیار نرم و شکننده می باشد و بهتر است در فضاهایی مثل ورودی خانه، آَشپزخانه، اتاق نشیمن مورد استفاده قرار گیرد.
مزایا و معایب پارکت چوبی از جنس چوب کاج
مزایای پارکت از جنس چوب کاج: طیف وسیعی از رنگ ها را در اختیار شما قرار می دهد.
معایب پارکت از جنس چوب کاج: بافت نرم و شکننده دارد و احتیاج به تقویت در هنگام نصب دارد.
4. جنس چوب بامبو
یکی از منحصر به فرد ترین و خاص ترین نوع ، پارکتهایی هستند که از چوب زیبای بامبو ساخته شده اند این نوع، در طراحی فضای خانه بسیار زیاد مورد استفاده قرار می گیرند.
از طریق خیساندن ریشه های بامبو و تحت فشار بالا قرار دادن آن ها به صورتی که یک تخته سفت و محکم را به شما تحویل دهند ساخته می شوند. این نوع، جز دسته ی مقاوم ترین و سرسخت ترین نوع،دسته بندی می شود در زمینه ی آنها هم لکه هایی طبیعی وجود دارد که بسیار کمرنگ و یا هم رنگ با زمینه اصلی می باشند که زیاد دیده نمی شوند . اگر شما در طراحی دکوراسیون منزل خود می خواهید ظاهری مدرن را داشته باشید پیشنهاد می کنیم از این نوع استفاده نمایید.
بهترین فضا ها برای استفاده از پارکت بامبو ، اتاق خواب، آشپزخانه، حمام، اتاق نشیمن می باشد.
مزایا و معایب پارکت چوبی از جنس بامبو
مزایای پارکت بامبو: پایداری و مقاومت طولانی مدت، ظاهر مدرن، لکه های محو
معایب پارکت بامبو: حساس به تغییرات آب و هوایی
5. جنس چوب افرا
یکی از بهترین و با کیفیت ترین پارکت چوبی هایی که دارای رنگ روشن می باشد و برای طراحی داخلی واقعا فوق العاده است پارکت چوبی ساخته شده از چوب درخت افرا می باشد. این نوع ،به نسبت نمونه های دیگر کمترین نقش و نگار طبیعی را دارند و به جای آن دارای سایه روشن های بسیار زیبا و جذاب هستند.
به دلیل رنگ روشنی که دارند بسیار مناسب بازتاب نور هستند و در فضا های کوچک بسیار خوب جلوه داده می شوند. مناسب ترین فضا ها در خانه برای استفاده ازاین نوع، اتاق خواب، آشپزخانه، حمام، اتاق نشیمن می باشد.
مزایا و معایا پارکت چوبی از جنس چوب افرا
مزایای پارکت افرا: کثیفی کمتر در بازه زمانی بیشتر، عدم تغییر رنگ در طولانی مدت
معایب پارکت افرا: مقاوم ترین نوع

پارکت چوبی و معرفی انواع مدل پارکت های مقاوم

آخرین مقالات

استاندارد AC در لمینیت مشابه چه نوع چوب هایی در پارکت هست ؟ امروزه پارکت یکی از محبوب ترین کفپوش ها برای انتخاب در خانه، اداره، فضای تجاری و...
سطحی که پارکت بر روی آن نصب می‌شود باید کاملاً صاف و تراز بوده، سفت و مجکم باشد و رطوبت نداشته باشد.  بهترین زیر سازی برای کفپوش چوبی به ترتیب، صفحات چوبی...
پارکت نوعی کفپوش چوبی است که با قطعات چوب صیقل داده شده و ترجیحا (Hardwood) بوسیله چسب مخصوص پارکت به کف نصب می‌شود. بهتر است

        "البرز پارکت تخصصی ترین شرکت در زمینه پارکت های تمام چوب با بیش از 27 سال سابقه"

27
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران
 
 
 

تماس با ما :

 تلفن : 26294173 - 26294179
موبایل : 09123379165
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار (بازدید با هماهنگی قبلی)
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت

جوایز و گواهینامه ها:

تندیس نمایشگاه بین المللی HOFEX 2006

گواهی ثبت

لوح یادبود نمایشگاه بین المللی

لوح یادبود HOFEX & MEDEX 2006

لوح زرین نمایشگاه بین المللی

طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج