مقالات

تعمیر و نگهداری پارکت

ساب و لاک پارکت چوبی

پارکت به نوعی کالای لوکس که از جنس چوب بوده شناخته می شود . پارکت چوبی جز  متریال هاییست که هیچکدام از نمونه های مصنوعیش تا کنون نتوانسته اند آن را

به چالش بکشد . استفاده از این محصول در کف برخی منازل، فروشگاه های لوکس، رستوران و کافه های خاص و گالری های مشهور به خوبی گواه این مساله می باشد که مشتریان این محصولات را  در گروهی ویژه از کالاهای ساختمانی جای می هد .

این افراد با آگاهی از اینکه با چه کالای حساسی طرف هستند ، با اینکه می دانند این محصول در برابر آب واکنش نشان میدهد، باز هم جذب ظرافت و ساختار شکوهمندش شده و از آن بهره می جویند .

همانطور که گفته شد حساسیت بالای پارکت سبب می شود تا ناهنجاری های نیز برای آن به وجود آمده و از آن مهمتر نیاز به رفع این مشکلات بیش از سایر محصولات مشابه آن خودنمایی کند . به همین دلیل بسیاری از افرادی که آمادگی این مشکلات را ندارند ، از این فرآورده چوبی زده شده و عیوب آن را بیش از محاسنش می بینند .

ساب و لاک پارکت به عنوان مجموعه اقداماتی ضروری که شرایط ایده آل این نوع کفپوش را مجدد به آن باز می گردانند .

 تعمیر و نگهداری پارکت

  پارکت ممکن است در طی سالیان دچار مشکلاتی شوند که لق شدن آنها ، ایجاد درز میان قطعات مختلفشان، ایجاد خط و خش از آن جمله می باشند.

در چنین شرایطی وجود گروه های متخصص  و با تجربه بسیار لازم است. گروه های تعمیرات و نگهداری در ابتدا به ثابت کردن جایگاه هریک از این قطعات می پردازند. جایگذاری قطعات جدید به جای نمونه های ترک برداشته، بارگذاری مجدد پارکت های لق شده با چسب های جدید ، پر کردن فاصله میان پارکت ها با بتونه های مخصوص  و اطمینان از سالم بودن همه قطعات، گام اول ساب و لاک پارکت می باشد .

پس از این مرحله (تعمیرات) ، ساب با سمباده های مختلف، سبب می شود تا قطعات تازه با نمونه های قدیمی هم شکل گردند، رنگ کف به شکلی یکسان در آیند و اگر قسمتی از سطح دارای ناخنک و فرو رفتگی در اثر ضربه باشد با سایر نقاط هم تراز گشته و در نهایت سطح مذکور یکدست و صاف شود .

با اطمینان از یکدستی کف که خود طی چند مرحله ساب خوردن حاصل می شود آخرین مرحله کار انتخاب نوع پوشش پارکت می باشد. امروزه رنگ و لاک و روغن های گیاهی جایگاه ویژه ایی در این حرفه پیدا کرده اند. تمامی این مواد سالم، بدون هیچ گونه مواد شیمیایی، بدون بو و بخارات سمی میباشد. البته لاک پارکت  از جنس نیم پلی استر سالیان سال استفاده شده و از نظر کارایی بسیار مناسب است. این مرحله  علاوه بر اینکه از زیبایی اثر نمی کاهد ، بلکه به افزایش ایمنی آن نیز کمک می کند .

با این تفاوت که بواسطه درخشندگی این مواد ، زیبایی پروژه مورد نظر ما چندین برابر نیز می شود. در نهایت قابل ذکر است که لاک پارکت با توجه ویژگی های ساختاری پارکت میتواند  حداقل تا 8 سال از آن محافظت کند و به عمر آن بیافزاید .

"البرز پارکت تخصصی ترین شرکت در زمینه پارکت های تمام چوب با بیش از 26 سال سابقه"

آخرین مقالات

هیگروسکوپیک در حقیقت خاصیت جذب رطوبت از محیط اطراف و نگهداری آن بصورت آب مایع یا بخار توسط پارکت چوب می باشد. بنابراین پارکت های چوبی دایما در حال...
پارکت یکی از مهمترین عناصر دکوراسیون داخلی خانه است که هویت معماری فضای زندگی را مشخص می‌کند، کفپوش پارکت است. اما خرید و استفاده از پارکت نیازمند...
 این مطلب برگرفته از دستورالعمل نصب پارکت، ارایه شده در انجمن پارکت های چوبی امریکا (National Wood Flooring Association ©2007 l Revised 05.2017) و شامل...

        "البرز پارکت تخصصی ترین شرکت در زمینه پارکت های تمام چوب با بیش از 26 سال سابقه"

26
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران

تماس با ما

 تلفن : 26294179-26294173
موبایل : 09123379165 (پاسخگوی 24 ساعته)
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار - پلاک 79 - طبقه اول
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت
شماره را درست وارد کیند ایمیل اشتباه وارد کردید
طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج