مقالات

شناخت تفاوت های پارکت تمام چوب پارکت البرز بلوط (Solid) و لمینت (Laminate Flooring) برای راهنمایی مشتریان محترم

تفاوت پارکت و لمینت در این مقاله برای شما توضیح داده شده است.

تفاوت پارکت و لمینت در ساخت و دوام

1- پارکت تمام چوب (Solid) همانطور که از نامش بر می آید یک قطعه چوب یکپارچه از گونه مشخصی است ولی سایر پارکت ها و بالاخص لمینیت از اجزای مختلف تخته فشرده، کاغذ، اکسید آلومینیوم و سایر مواد شیمیایی تشکیل می شوند که فاقد ویژگی های بنیادین پارکت چوبی Solid می باشند.
2- پارکت تمام چوب به دلیل نصب با چسب به کف ساختمان فاقد هرگونه صدا می باشد ولی سایر پارکت ها که بافوم به کف ساختمان فرش می شوند به هنگام راه رفتن قطعا دارای صدای آزار دهنده هستند.
3- در صورت بروز هرگونه اشکالی در هر قسمت از کف ساختمان پارکت تمام چوب پارکت البرز بلوط به راحتی قابل تعمیر بوده، در صورتی که سایر پارکت ها غیر قابل مرمت و تعمیرند و در چنین حالتی بایستی تعویض گردند و چنانچه مصرف کننده موفق که یافتن طرح و رنگ پارکت معیوب نگردد، ناگزیر به جمع آوری کل پارکت خواهد بود.
4- به دلیل چسبیده شدن پارکت تمام چوب به کف ساختمان به نحوی که هیچگونه منفدی از سطح به کف وجود نداشته و خود پارکت نیز کاملا خشک می باشد امکان زیست هرگونه موریانه و سایر حشرات منتفی بوده و هرگونه ادعایی در این خصوص وجاهت عقلی و علمی نداشته ولی در سایر کف پوش ها از جمله لمینیت که بر روی فوم فرش شده و بوسیله قرنیز و یراق آلات دیگر مهار می شوند بروز چنین مشکلی نه تنها محتمل بلکه در صورت بی احتیاطی قطعی خواهد بود .
5- از آنجایی که پارکت تمام چوب شرکت ما در صورت نیاز هر ده سال یکبار ساب و لاک می شود و در هر مرحله از سال نیم میلیمتر از ضخامت پارکت کم می شود. پس در طول تقریبا شصت سال فقط 3 میلیمتر از ضخامت پارکت کاسته شده و سال های متمادی دیگر پارکت مصرف قابل استفاده است.
6- استفاده مستمر از لمینیت به دلیل کاهش ضخامت فوم و باز شدن نسبی محل اتصالات و کلیک ها چنانچه آب و یا هر مایعی روی کف واحد مسکونی ریخته شود بلافاصله به قسمت تحتانی لمینیت نفوذ نموده که هم محیط رشد موریانه و سایر حشرات موذی بوده و نیز منشأ بوی نامطبوع رطوبت خواهد شد.
7- امکان چیدمان پارکت تمام چوب البرز بلوط در واحد مسکونی در طرح های مختلف مورد نظر مصرف کنندگان و طراحان محترم وجود دارد در صورتی که این امکان در خصوص سایر کف پوش ها بالاخص لمینیت کاملا منفتی است.
8- بدیهی است اگر نصب پارکت تمام چوب (Solid) البرز پارکت حدود یک هفته بطول می انجامد در عوض دیر پایی و حس واقعی زیستن با پارکت چوبی بعنوان قطعه ای حقیقی از طبیعت آرامشبخش و گرم جنگل، تحمل یک هفته ای را برای دوست داران واقعی چوب مقدور و میسر می سازد.
9- هر زمانی که مصرف کننده پارکت تمام چوب (Solid) البرز بلوط تصمیم به بازسازی و یا به هر منظوری تخریب محل مسکونی خود داشته باشد امکان استفاده مجدد از پارکت های چوبی و یا فروش آن وجود داشته و هم اینک بخشی از نیاز بازار پارکت چوبی از محل پارکت های چوبی دست دوم تأمین می گردد.
10- اگر چنانچه قیمت پارکت چوبی پارکت البرز حدود دو برابر لمینیت ، شده باید مصرف کننده در نظر داشته باشد که عمر مفید آن حداقل پنج برابر لمینیت بوده و مصرف کننده محترم با گرمای و آرامش بدون هرگونه صدای آزاردهنده با نقش های ذاتی چوب نه با نقاشی بر روی کاغذ زندگی می کند.

11- بازدید کنندگان محترم توجه داشته باشند علت تاکید ما بر لمینت و پارکت لبرزبلوط ، گروه کنترل کیفی قوی، نظارت دائم بر خط تولید در داخل و حتی خارج کشور و تجربه بالغ بر 35 سال در تجارت چوب، تولید و نصب پارکت می باشد.

لیست قیمت پاکت های چوبی

آخرین مقالات

پارکت تمام چوب  در بین انواع مختلف پارکت چوبی، پارکت های تک لایه یکی از اصیلترین انواع است. داشتن این پارکت زیبا و محکم نیاز به تحمل زمان دارد. به...
پارکت‌  از جنس چوب‌های مختلف مانند بلوط، زبان‌گنجشک، ون، راش، گردو، افرا، ساج، ونگه، بامبو و... تولید می شود. جنس پارکت ها معمولا به ویژگی های جغرافیایی و...
 نصب پارکت فرایند پیچیده ایی است. برای نصب پارکت بهتر است به نکات زیر توجه کنید.
27
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران
 
 
 

تماس با ما :

 تلفن : 26294173 - 26294179
موبایل : 09123379165
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار (بازدید با هماهنگی قبلی)
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت

جوایز و گواهینامه ها:

تندیس نمایشگاه بین المللی HOFEX 2006

گواهی ثبت

لوح یادبود نمایشگاه بین المللی

لوح یادبود HOFEX & MEDEX 2006

لوح زرین نمایشگاه بین المللی

طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج