مقالات

 

پارکت محصولی چوبی است که عموما در فضاهای داخلی و دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می­گیرد.  کلمه پارکت از لغت فرانسوی Parchet به معنای فضای کوچک احاطه شده توسط چوب، گرفته شده است.


پارکت چوبی به نوعی کالای لوکس که از جنس چوب بوده شناخته می شود. پارکت چوبی جز متریال هایی است  که هیچکدام از نمونه های دیگر تا کنون نتوانسته اند با زیبایی و گرمی آن رقابت کنند.


پارکت چوبی

پارکت، پوششی از جنس چوب است که برای کف داخل ساختمان استفاده می‌شود. پس از نصب، سطح روی آن را ساب زده و سپس با پوشش مناسب رنگ، واکس، روغن و یا لاک  می‌زنند، تا ازپارکت چوبی از مربع های کوچک چوبی تشکیل شده است، هریک از این مربع های چوبی دارای طرح تزیینی هستند که قرارگیری آنها در کنار هم طرحی منظم را تشکیل می دهد. پارکت چوبی با استفاده از انواع چوب مانند چوب بلوط، گردو، گیلاس، لیمو و ... تولید می شود.


پوشش های چوب و پارکت

این روزها محصولات چوبی با تنوع و زیبایی بالا ، جای خود را در بین پوشش های ساختمانی بازتر کرده اند.

لاک و روغن در مقایسه با واکس به عنوان فینیش عملکرد مناسب و بهتری داشته و توانسته است که رضایت مشتریان را به خود جلب کند . 

در کاربرد فینیشینگ نهایی چند نکته ی مهم حائز اهمیت است .


تعمیر و نگهداری پارکت

ساب و لاک پارکت چوبی

پارکت به نوعی کالای لوکس که از جنس چوب بوده شناخته می شود . پارکت چوبی جز  متریال هاییست که هیچکدام از نمونه های مصنوعیش تا کنون نتوانسته اند آن را


ویژگی های پارکت چوبی

کف پوش - پارکت چوبی

کف هر ساختمانی را می­توان با محصولات  مختلفی پوشش داد. مطابق با نوع کاربری فضا و هزینه انجام شده نوع پوشش کف انتخاب می شود. کاربری محیط،  تاثیر زیادی روی نوع کف پوش خواهد داشت.


نصب پارکت چوبی

بهترین زیر سازی پارکت چوبی چیست؟


زیر سازی پارکت مهترین بخش برای یک نصب صحیح پارکت می باشد. برای زیرسازی کفپوش پارکت چوبی معمولا از پلای وود، او اس بی ، سرامیک ، موزائیک و چوب نراد (برای شاسی کشی) استفاده میشود.

چوب نراد خشک شده در مقابل رطوبت انعطاف بیشتری از چوبهای جنگلی دارد .  بدین لحاظ در دراز مدت سطح زیر کار همانطور صاف و بدون اعوجاج باقی می ماند. چوب نراد را توسط رولپلاک با پیچ های مخصوص به کف


پارکت چوبی

پارکت چوبی دیر زمانی است که در کف منازل و فضای داخلی و تجاری مورد استفاده قرار میگیرد . پارکت موجب شده کاربرد سایر متریال‌های مربوط به این موضوع کمرنگ‌تر شده باشد. پارکت چوبی در مقایسه با سرامیک، کاشی و سنگ از جذابیت بصری، گرمابخشی به محیط و انرژی بالاتری برخوردار است.


البرز بلوط با در اختیار داشتن یک خط تولید سفارشی در اروپا، یکی از تولید کنندگان پیشرو در زمینه پارکت‌های چوبی سالید ( تک لایه) در ایران است که با ظرفیت بالقوه پردازش و تولید روزانه بیش از 500 متر مربع یکی از تولید کننده پارکت چوبی می‌باشد.


26
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران

تماس با ما

 تلفن : 26294179-26294173
موبایل : 09123379165 (پاسخگوی 24 ساعته)
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار - پلاک 79 - طبقه اول
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت
شماره را درست وارد کیند ایمیل اشتباه وارد کردید
طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج