انواع چسب پارکت

انواع چسب پارکت

انواع چسب های پارکت چوبی و روش استفاده از آنها

 روش استفاده از چسب های پلی یورتان  دو جزیی

ابتدا جز اول را بطور کامل هم زده تا به حالت کاملا همگن درآید و سپس جز دوم (هاردنر) را به آن اضافه نمایید و حداقل 5 دقیقه بطور مداوم و یا به کمک دستگاه (پروانه ایی مته) کاملا مخلوط نمایید و بعد از ۵ الی ۱۰ دقیقه قابل استفاده است. با توجه به زمان خشک شدن چسب ها (Pot life)، بهتر است برای هر قسمت به اندازه کافی چسب بسازید که اضافه آن خشک و غیر قابل استفاده نشود. زمان استفاده یا به عبارتی زمان خشک شدن چسب ها، یکی از تفاوت های چسب های پایه آب و رزینی است. این چسب جهت اتصال پارکت های چوبی، چوب، کفپوشهای پلی یورتانی، روکش های لمینیتی و موزائیک در داخل و حتی خارج ساختمان  استفاده می­گردد. این چسب­ها،  چسبندگی و اتصال قابل انعطاف ( الاستیک) دارد که آن را از چسب های پایه آب که کاملا خشک است تفاوت دارد. این نوع چسب جهت اتصال پوشش های پارکت چوبی و لمینت روی سطوح مناسب بکار میرود همچنین برای ساختمان های کف گرمایشی نیز بسیار مناسب می باشد. از سایر ویژگی ها ومزایا آن میتوان، اتصال انواع پوشش های پارکت چوبی ( سالید و اینجینیرد)، ایجاد چسبندگی و اتصال قابل انعطاف، عملکرد بالا در چسبندگی اولیه و نهایی،  مناسب برای کف های گرمایشی است. همچنین این نوع چسب پس از استفاده حدود 30 درصد افزایش حجم دارد و این نکته برای کف هایی که کمی ناهمواری دارند بسیار مناسب است.

نحوه استفاده چسب پلی یورتان در گرمایش از کف:

سطوحی که پارکت روی آنها می چسبد باید خشک، تمیز، بدون ترک، صاف و مقاوم باشد. هر گونه  نواقصی که روی سطح بایستی با استفاده از ترکیب تراز کننده کاملا صاف و هموار شود. به هنگام نصب پارکت چوبی بر روی سیستم های گرمایش از کف، سیستم گرمایشی باید 10 روز قبل از اجرا روشن  شده و 48 ساعت قبل از شروع  کار متوقف شود. همچنین72 ساعت پس از اتمام عملیات نصب مجدد می توان سیستم گرمایش را به راه انداخت. چسب پلی یورتان به دلیل خاصیت مقاومت به دمای بالا و الاستیک بوده بهترین گزینه برای ساختمان های گرمایش از کف است. این چسب ها همچنین در برابر رطوبت هم مقاوم بوده و در صورتیکه کف رطوبت بیش از استاندارد داشته باشد بسیار مقاوم است. البرز پارکت از سال 1372 چسب های مورد استفاده در پروژه های خود را تولید کرده و همچنین با داشتن شبکه فروش در 24 استان کشور انواع چسب های پلی یورتان و پایه آب را توزیع میکند.

 

چسب های پارکت پایه آب

این محصول برپایه رزین­های پایه آب دارای چسبندگی عالی به انواع سطوح چوبی، موزائیکی و … دارای مقاومت بالا و انعطاف پذیری پایین، بدون بو و قابل رقیق شدن با آب تولید شده است.
کاربرد آن را میتوان درچسباندن چوب، پارکت چوبی سالید ( تک لایه)، اینجینیرد ( چند لایه)  بر روی انواع سطوح موزائیکی و سرامیک ساب خورده نام برد.
نحوه و میزان استفاده از چسب پارکت
برای استفاده از چسب پارکت می توانید از شانه استفاده کرده و چسب را روی سطوح بکشید و بعد گذشت 5 دقیقه می توان قطعه های پارکت را روی آن نصب نمود. توجه داشته باشید که با هر یک کیلو گرم از چسب پارکت می توان 1 تا 2 متر مربع پارکت را روی یک سطح کاملا مسطح نصب نمود.

راهکارهای نگهداری از چسب پارکت

رنگ چسب پایه آب پارکت چوبی به رنگ های  کرم و سفید بوده و به شکل خمیری می باشد و می توان آن را در دمای ۵+ درجه سانتی گراد به بالا استفاده کرد.  برای نگهداری از آن علاوه بر جای خنک باید در بسته و پلمپ باشد. در این شرایط می توان چسب پارکت را حداقل به مدت ۶ ماه نگهداری نمود. در زمان استفاده از چسب پارکت مراقب باشید که با دست، دهان و چشم تماس نداشته باشد و اگر به صورت احتمالی با پوست تماس پیدا کرد، باید با آب سرد فراوان شستشو شود.

 

چسب پارکت

این محصول برپایه رزینهای پایه آب دارای چسبندگی عالی به انواع سطوح چوبی، موزائیکی و... دارای مقاومت بالا و انعطاف پذیری مناسب بدون بو و قابل رقیق شدن با آب طراحی شده است.

موارد کاربرد


این محصول دوجزیی با مقاومت عالی، چسبندگی مناسب، انعطاف پذیری عالی و مقاومت دمایی بالا جهت چسباندن پارکت چوبی، بر پایه پلی اورتان بدون حلال بر روی انواع سطوح موزاییکی، سنگی و .... طراحی شده است. این محصول برای چسباندن چوب و پارکت بر روی انواع سطوح موزائیکی، سنگی، سیمانی، سرامیکی و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.


27
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران
 
 
 

تماس با ما :

 تلفن : 26294173 - 26294179
موبایل : 09123379165
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار (بازدید با هماهنگی قبلی)
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت

جوایز و گواهینامه ها:

تندیس نمایشگاه بین المللی HOFEX 2006

گواهی ثبت

لوح یادبود نمایشگاه بین المللی

لوح یادبود HOFEX & MEDEX 2006

لوح زرین نمایشگاه بین المللی

طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج