قرنیز

قرنیز چوبی

محصولات البرز پارکت شامل پروفیل های قرنیز 9 سانتی متر ، قرنیز 7 سانتی متر ، اسکوتیا )فتیله( قرنیز نواری از چوب بلوط است که در پایین دیوار و در امتداد آن نصب می شود. قرنیز، میت و اسکوتیا بلوط ایرانی البرز پارکت محصولات البرز پارکت شامل پروفیل های قرنیز 9 سانتی متر ، قرنیز 7 سانتی متر ، اسکوتیا  )فتیله( قرنیز نواری از چوب بلوط است که در پایین دیوار و در امتداد آن نصب می شود. قرنیز عموماً نسبت به دیوار برجسته بوده و نمایی کاملاً مشخص و قابل رویت دارد. بلوط، چوبی به رنگ قهوه ای روشن تا تیره دارد.چوب بلوط نسبتا نیمه سخت و نیمه سنگین می باشد و در برابر سایش مقاومت زیادی دارد.این نوع چوب به دلیل مقاوم بودن در برابر رطوبت در نقاط پر باران مصرف می شود . هدف اصلی استفاده از قرنیز چوبی پوشاندن محل اتصال دیوار به سطح زمین است تا بدین وسیله بتوان زیبایی خاصی به محیط بخشید. وظیفه اصلی قرنیز محافظت از نازک کاری دیوار در برابر صدمات ناشی از برخورد اسباب و اثاثیه و جلوگیری از نفوذ رطوبت و آب از کف به دیوارها است. همانطور که ذکر شد، قرنیزها عموماً نواری از چوب هستند که بوسیله چسب و در مواردی بوسیله میخ ویا پیچ به دیوار متصل می شوند. قرنیزها در طرح ها و رنگ های متعددی موجود هستند تا بتوان آن ها را با هر نوع مبلمان، رنگ دیوار و یا کفپوشی هماهنگ کرد. معمولا پس از اجرای پارکت البرز دور تا دور کار، پارکت ها ها از دیوار فاصله داشته و این فاصله را نصاب ها به عنوان درز انبساط در نظر می گیرند که اگر فضای مورد نظر گرم شد و پارکت ها منبسط شدند، در اثر انبساط حاصله، به دیوار نچسبند و جای بازی داشته باشند. حال اگر چنین فضایی که در حدود یک سانتی متر باز است را به حال خود رها کنیم، علاوه بر ظاهر نامطلوبی خواهد داشت، محلی برای جمع شدن گرد و غبار خواهد شد. از این رو قرنیز می تواند درز انبساط پارکت را پوشانده و نکته مهم اینجاست که بیشتر زیبایی و جلوه فضایی که پارکت شده است، پس از نصب قرنیز چوبی نمایان می شود و جلب توجه می کند. شایان ذکر است یکی از برندهایی که تولیدکننده قرنیز از سال 1372 است و در بین فعالان صنعت چوب محبوبیت بالایی دارد،  البرز پارکت می باشد.

مزایای استفاده از قرنیز بلوط ایرانی البرز پارکت

  • از نفوذ گردو غبار و خاک به زیر دیوار جلوگیری می کند.

  • از ورود حشرات به داخل خانه جلوگیری می کند.

  • از آسیب دیدن قسمت انتهایی دیوار جلوگیری می کند.

  • آز آسیب دیدن و ضرب خوردن دیوار بواسطه برخورد جاروبرقی جلوگیری می کند.

  • ظاهری زیبا و آراسته به دکوراسیون داخلی می بخشد.

قرنیز بلوط ایرانی البرز پارکت

این ابزار که در دو سایز قرنیز 7 سانت و قرنیز 9 سانت تولید می گردد بین دیوار و کف به عنوان یک جدا کننده استفاده میگردد که امروزه به علت بوم زیبای چوب بلوط ایران ، نمای زیبایی را برای ساختمان شما به ارمغان می آورد.

میت بلوط ایرانی البرز پارکت

ابزار میت جهت استفاده در کنار دیوار کوب استفاده میشود , به طور مثال دور پنجره , دور درب و قسمتهائی که در آنجا دیوار کوب تمام میشود و نیز قسمتهایی که پارکت به اتمام می رسد استفاده میگردد .

اسکوتیا بلوط ایرانی البرز پارکت

اسکوتیا جهت استفاده در کنار دیوار کوب به طور مثال کنج های دیوار و بین سقف و دیوار به عنوان یک ابزار طرح دار جدا کننده مورد استفاده قرار میگیرد 

حسام حسین زاده

به نوار یا باند دور دیوارها قرنیز گفته می شود. که معمولا در منازل قدیمی از قرنیز سنگی و قرنیز چوبی استفاده میکردند.


27
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران
 
 
 

تماس با ما :

 تلفن : 26294173 - 26294179
موبایل : 09123379165
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار (بازدید با هماهنگی قبلی)
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت

جوایز و گواهینامه ها:

تندیس نمایشگاه بین المللی HOFEX 2006

گواهی ثبت

لوح یادبود نمایشگاه بین المللی

لوح یادبود HOFEX & MEDEX 2006

لوح زرین نمایشگاه بین المللی

طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج