ترموود

پارکت چوبی

زبان گنجشک یک درخت بومی اروپاست و گسترش آن از طرف شمال تا اسکاندیناوی جنوبی و از طرف شرق تا اورال می باشد

مشخصات پارکت و ترموود زبان گنجشک (ون)

امروز استفاده از چوب در نمای ساختمان به موضوعی بسیار محبوب در بین طراحان، سازندگان و همچنین مالکان ساختمان تبدیل شده است. استفاده از چوب تاثیر زیادی در پیشرفت معماری معاصر کشور داشته است چراکه چوب به عنوان یک عنصر طبیعی نمادی از آرامش و زیبایی است و می‌تواند در مقابل فضای شلوغ شهری تعادل ایجاد نماید. چوب نقش مهمی در معماری سنتی ایران دارد و استفاده از نمای چوبی در بناهای امروزی شاید به نوعی ادای احترام به معماری سنتی ایران نیز در نظر گرفته شود.
از جمله متریال‌های مورد استفاده برای ایجاد یک نمای چوبی، ترموود ون است که از چوب هاردوود ون (Ash) تولید می‌شود. ترموود ون پس گذر از مراحل گوناگون گرما و فشار به دست می‌آید و به همین دلیل در فضای بیرونی ساختمان و در شرایط مختلف جوی عملکرد قابل قبولی دارد و می‌توانند حتی تا 20 سال نیز دارای عمر مفید باشد. همچنین ترموود ون در مقابل ترک و شکاف نیز مقاومت فیزیک بالایی داشته و می‌توان از آن برای نما، کف تراس و روف گاردن ، سازه های تمام چوب، فلاور باکس، پرگولا و... استفاده نمود.

پارکت ون (زبان گنجشک) ترموود شده

اگرچه ترموود ون دارای پروفیل های گوناگونی است، اما نوع SHP-UTZ-UTV و سایز تایلی 30*30 سانتیمتر و ضخامت 20 میلیمتر برای استفاده در کف فضاهای بیرویی محبوبیت زیادی دارد.

همانطور که گفته شد حرارت دادن چوب یکی از راه‌های افزایش مقاومت آن است. این از زمان‌های بسیار دور مورد استفاده بوده و امروزه نیز به عنوان یک روش صنعتی در فنلاند )به عنوان اولین) و دیگر کشورها مورد استفاده می‌باشد.

البرز پارکت با حدود 26 سال فعالیت مداوم برای در صنعت چوب و حتی صادر کننده چوب، چند سالی است که مبادرت به واردات ترموود کاج، ون و راش نموده است. امیدواریم با کیفیتی مثال زدنی بتوانیم نیاز کارفرمایان و معماران را تامین نماییم.

مشخصات پارکت و ترموود زبان گنجشک (ون)

زبان گنجشک یک درخت بومی اروپاست و گسترش آن از طرف شمال تا اسکاندیناوی جنوبی و از طرف شرق تا اورال می باشد. درخت سازگاری است که در زمینهای پست تا نقاط کوهستانی می روید. این گونه یک درخت الواری با اهمیت و با چوب عالی می باشد. زبان گنجشک گل ملی کشور سوئد است.پارکت زبان گنجشک (ون) دارای مقاومت و سختی مناسب و همچنین قابلیت فرم پذیری بسیار مناسب می باشد. رنگ این پارکت عموماً زرد ملایم است. یکی از مهمترین نکات در نصب پارکت های چوبی، نحوه آماده سازی کف ساختمان می باشد. پارکت به عنوان یک جسم زنده قابلیت کشسانی بالایی دارد، به همین دلیل کف ساختمان باید کاملا عایق و مسطح باشد تا از نظر رطوبتی مشکل ساز نشود.

مشخصات پارکت و ترموود زبان گنجشک (ون)

آخرین محصولات

البرز پارکت یکی از فعالیترین کارخانه های صنعت چوب است که از سال 1372 فعالیت خود را در تهران آغاز کرد. این کارخانه با دارا بودن 2 خط تولید پارکت های...
. . . برای مشاهده اطلاعات هر گزینه، بر روی آن کلیک نمایید. - پارکت چوبی سایز بند، الواری (Plank) - پارکت چوبی سایز متوسط (Strip)پارکت چوبی سایز ریز...
پارکت چوبی سایز متوسط (Strip) در حال به روزرسانی ...
چسب پارکت این محصول برپایه رزینهای پایه آب دارای چسبندگی عالی به انواع سطوح چوبی، موزائیکی و... دارای مقاومت بالا و انعطاف پذیری مناسب بدون بو و قابل رقیق شدن با آب...
این محصول دوجزیی با مقاومت عالی، چسبندگی مناسب، انعطاف پذیری عالی و مقاومت دمایی بالا جهت چسباندن پارکت چوبی، بر پایه پلی اورتان بدون حلال بر روی انواع سطوح موزاییکی، سنگی و...
27
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران
 
 
 

تماس با ما :

 تلفن : 26294173 - 26294179
موبایل : 09123379165
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار (بازدید با هماهنگی قبلی)
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت

جوایز و گواهینامه ها:

تندیس نمایشگاه بین المللی HOFEX 2006

گواهی ثبت

لوح یادبود نمایشگاه بین المللی

لوح یادبود HOFEX & MEDEX 2006

لوح زرین نمایشگاه بین المللی

طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج