خدمات

در این مطلب به معرفی خدمات مربوط به پارکت چوبی از شرکت البرز بلوط می پردازیم.

پارکت، یک پوشش طبیعی و از جنس چوب است که برای پوشش کف در داخل ساختمان از آن استفاده میشود. به طور معمول پس از نصب پارکت چوبی سطح آن را ساب زده و در ادامه با ترکیب مناسبی از رنگ، واکس، روغن و یا لاک می‌زنند تا استحام و ماندگاری بیشتری پیدا کند. ساب و لاک پارکت چوبی علاوه بر افزایش دوام رنگ و زیباییبه پارکت های چوبی می دهد و باعث می شود تا سطح پارکت شده جلوه بیشتری پیدا کند. به طور معمول پارکت های چوبی مرغوب دارای ماندگاری نسبتا طولانی هستند و چنانچه به خوبی از آن ها محافظت شود از 30 تا 40 سال می توان از آن ها استفاده نمود. به صورت خلاصه منظور از محافظت از پارکت چوبی جلوگیری از برخورد اجسام نوک تیز با آن و همچنین اجرای فرآیند ساب و پوشش پس از بازه های زمانی چندساله است.

 پارکت چوبی


پارکت چوبی را می توان از نظر مواردی نظیر سلامت و بهداشت و پاکیزگی سالم ترین کفپوش جهان دانست. همچنین هزینه پرداخت شده برای خرید پارکت چوبی از نظر اقتصادی با توجه به دوام و ماندگاری پارکت چوبی یه سرمایه گذاری است، فراموش نکنیم که امروزه حتی پارکت های دست دوم و کارکرده نیز خرید و فروش می شوند و مخاطب خاص خود را داند.
پارکت چوبی از نظر ظاهری در مقایسه با پارکت لمینیت و یا کف پوش های PVC که تنها طرح چوب در آن ها استفاده شده است از ظاهری بسیار چشم نواز و زیبایی خاص برخورداد هستند، و این موارد دقیقا همان چیزی است که خریدار پارکت برای استفاده طولانی مدت از محصول خود در نظر دارد.
به طور کلی پارکت های چوبی با استفاده چوب های گوناگونی نظیر چوب درختان بلوط، راش، افزا، گردو و.... در اندازه های گوناگون تولید می شوند. پارکت چوبی یک فرآورده طبیعی است و در نتیجه همواره گرایش به ایجاد تعادل رطوبتی با محیط اطراف خود دارد. همانطور که گفته شد محافظت از پارکت دربرابر اجسام نوک تیز و همچنین اجرای فرآیند ساب و پوشش در بازه های زمانی چندساله و البته محافظت از پارکت چوبی در برابر رطوبت رنگ، نقش و زیبایی آنها را برای سالیان طولانی حفظ می کند.

پارکت چوبی البرز

نظافت پارکت چوبی

در مقایسه با سایر گزینه های مورد استفاده برای پوشش کف، تمیز کردن و نظافت پارکت چوبی بسیار راحت است. برای تمیزکردن سطح پارکت چوبی نباید از مواد شیمیایی استفاده نمود و بهترین راه برای نظافت پارت چوبی تمیز کردن گرد و خاک به کمک جاروی برقی و سپس استفاده از تی نخی نمدار است.

مزایای پاركت چوبی

مزایای پاركت چوبی:

پارکت چوبی یک عایق بسیار مناسب دربرابر صدا و گرما است.
پارکت چوبی به دلیل مقاومت حرارتی پایین یک گزینه بسیار مناسب برای استفاده اقتصادی از سیستم گرمایش از کف است.
پارکت چوبی در برابر اشعه‌های UV مقاوم است.
پارکت چوبی ضد حساسیت بوده و لکه ذرات خاک و یا بو را در خود نگاه نمی‌دارد.
امکان رشد کپک و قارچ در پارکت چوبی وجود ندارد.
بتونه هایی که هنگام نصب پارکت چوبی استفاده می شوند تمامی درزها را به طور کامل پوشانده وبه این ترتیب سطح کار در برابر نفوذ رطوبت مقاوم شده و ماندگاری و استقامت این کفپوش¬ها افزایش می یابد.
دوام و مقاوم در برابر ساییدگی، فشار و ترک خوردگی از جمله مهمترین ویژگی های پارکت های چوبی در مقایسه با پارکت لمینیت و یا کف پوش های PVC هستند.
پارکت چوبی مرغوب در برابر لکه، حرارت (حتی ذغال افروخته)، خاکستر و آتش سیگار مقاوم است.

پارکت چوبی البرز

کفپوش لمینت یا پارکت لمینیت

پارکت لمینیت یا لمینت‌ها کفپوش‌هایی هستند که در نمای ظاهری آنها از طرح و نقش هایی مشابه با طرح چوب طبیعی استفاده شده است. این طرح های به اندازه ای طبیعی هستند که شاید در نگاه اول فکر کنید که به یک پارکت چوبی نگاه می کنید اما با کمی دقت متوجه مصنوعی بودن آن ها می شود. پارکت لمینیت نخستین بار در سال ۱۹۷۷ توسط یک شرکت سوئدی ساخته شد. کفپوش لمینیت که از آن با نام پارکت لمینیت هم یاد می کنند حاصل فشرده شدن چندین لایه از الیاف چوب متراکم و به هم فشرده (HDF) به همراه انواع چسب ها، فرمالدهید، رزین ملامین است که سطح خارجی آن روکشی مشابه با نقش و نگارهای چوب طبیعی دارد. به دلیل استفاده از اکسید آلومینیوم اغلب پارکت لمینیت ها دارای سطحی ضد خش هستند.
به طورکلی می تواتن گفته پارکت لمینیت یا کفپوش لمینیت برای افرادی بسیار مناسب است که به پارکت چوبی واقعی بسیار علاقه مند هستند اما به دلایلی قادر به تهیه پارکت چوبی نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت پارکت چوبی به صفحه لیست قیمت پارکت در منو بالای وب سایت مراجعه نمایید.

نصب پارکت چوبی

27
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران
 
 
 

تماس با ما :

 تلفن : 26294173 - 26294179
موبایل : 09123379165
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار (بازدید با هماهنگی قبلی)
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت

جوایز و گواهینامه ها:

تندیس نمایشگاه بین المللی HOFEX 2006

گواهی ثبت

لوح یادبود نمایشگاه بین المللی

لوح یادبود HOFEX & MEDEX 2006

لوح زرین نمایشگاه بین المللی

طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج