خدمات

تولید پارکت چوبی

اگر علاقه‌مند هستید تا درباره مراحل تولید و چگونگی ساخت پارکت چوبی طبیعی در شرکت البرز پارکت اطلاعات بیشتری پیدا کنید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

به طور کلی می‌توان پارکت‌های چوبی ساخته شده‌اند را به دو گروه زیر تقسیم نمود:

  • پارکت چوبی طبیعی (Solid wood parquet)
  • پارکت مهندسی (Engineered parquet)

در ادامه این مطلب با پارکت چوبی طبیعی بیشتر آشنا می‌شویم. برای مثال نام پارکت کشوری برای بسیاری از مصرف کنندگان یک نام آشنا در زمینه پارکت چوبی است. استفاده از پارکت چوبی طبیعی امروزه نیز در خانه‌های فوق مدرن و ویلاهای خارج از شهر و و منازل مجلل و کلاسیک بسیار رایج است چراکه زیبایی و طراوت چوب طبیعی باعث می‌شود تا دکوراسیون داخلی بسیار چشم‌گیر و جذاب شود. شرکت البرز پارکت نیز مفتخر است که در زمینه تولید پارکت‌های چوبی طبیعی خدمات متمایزی را به مشتریان خود ارایه دهد.

تولید پارکت چوبی در ایران

استفاده از چوب‌های داخلی برای تولید پارکت چوب طبیعی بسیار هزینه‌بر خواهد بود و علاوه برآن کیفیت پایین خشک‌کن‌ها و همچنین پرت زیاد باعث افزایش قیمت نهایی می‌شود. همچنین به دلیل ورود جنگلهای  ایران به دوره تنفس و عدم بهره برداری و محدودیت اعمال شده برای حفظ و احیای محیط زیست شرکت البرز پارکت سیاست جدیدی اتخاذ کرده است چوب مورد نیاز برای تولید پارکت‌های خود در ابعاد مختلف را از تخته‌های چوبی طبیعی از لهستان واردات می‌نماید. اغلب این پارکت‌ها در طول 42 و 49 تا 100سانتیمتر و عرض 7 الی 12 سانتیمتر و از چوب درختان بلوط، راش، ون، گردو، آکاسیا، گیلاس و افرا محصول شرق اروپا استحصال شده اند. پارکت بلوط یکی از معروف‌ترین و مرغوب‌ترین کفپوش‌های چوبی است که دارای دوام و زیبایی بسیار زیادی بوده و از همه مهم‌تر دوستدار محیط زیست و جزو مصالح سبز است.

خط تولید پارکت چوبی در شرکت البرز پارکت

اصطلاح Solid wood parquet به این معنی است که پارکت از چوب جامد و طبیعی ساخته شده  است وهیچ‌گونه مواد متفرقه‌ای به چوب خالص اضافه نمی شود.

مزایای پارکت چوب طبیعی

طول عمر زیاد مهمترین مزیت در پارکت‌های چوب طبیعی است. این پارکت‌ها به خوبی در برابر خش و ضربه نیز مقاوم هستند و در صورت ترمیم و موسازی به موقع تا چندین دهه به خوبی باقی خواهند ماند. وجود حاشیه‌های شیاردار در اطراف قطعات پارکت نصب آن‌ها را بسیار سریع نموده و در صورت استفاده از چسب‌های مخصوص امکان استفاده از پارکت چوب طبیعی در منازلی که دارای سیستم گرمایش از کف هستند نیز فراهم است.

نکته مهم پیش از نصب پارکت چوب طبیعی

اجرای زیر سازی پیش از نصب پارکت‌های چوبی ضروری است. البرز پارکت با داشتن گروه پشتیبانی و نصب تمامی مراحل زیرسازی و نصب پارکت را به صورت کاملا تخصصی انجام داده و پس از آن نیز پروژه‌های خود را تا 10 سال گارانتی می‌کند.

نکته مهم پس از نصب پارکت چوب طبیعی

پس از نصب پارکت چوب طبیعی نباید به مدت 48 ساعت بر روی آن قدم گذاشت چرا که سطح پارکت شده در اصطلاح فنی نیاز به آب‌بندی دارد و باید به طور کامل خشک شود.    

پارکت چوبی طبیعی

27
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران
 
 
 

تماس با ما :

 تلفن : 26294173 - 26294179
موبایل : 09123379165
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار (بازدید با هماهنگی قبلی)
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت

جوایز و گواهینامه ها:

تندیس نمایشگاه بین المللی HOFEX 2006

گواهی ثبت

لوح یادبود نمایشگاه بین المللی

لوح یادبود HOFEX & MEDEX 2006

لوح زرین نمایشگاه بین المللی

طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج