خدمات

به نوار یا باند دور دیوارها قرنیز گفته می شود. که معمولا در منازل قدیمی از قرنیز سنگی و قرنیز چوبی استفاده میکردند.


کاربرد قرنیز


سوال اکثر مشتریان این است که کاربرد قرنیز چیست و چرا باید از قرنیز استفاده کرد؟ پاسخ به این سوال دو بخش دارد، اولین بخش مربوط به افرادی است که قصد دارند کف منزل و یا محل کارشان را کفپوش چوبی کنند، در پاسخ به گروه اول باید گفت که پس از اجرای پارکت دور تا دور کار، پارکت ها از دیوار فاصله داشته و این فاصله را نصاب پارکت چوبی به عنوان درز انبساط در نظر میگیرد که اگر فضای مورد نظر گرم شد و پارکت ها منبسط شدند، در اثر انبساط حاصله، به دیوار نچسبند و جای بازی داشته باشند. حال اگر چنین فضایی که در حدود یک سانتیمتر باز است را به حال خود رها کنیم، علاوه بر ظاهر بسیار زشتی که پیدا میکند، محلی برای جمع شدن گرد و غبار خواهد شد. از این رو قرنیز می تواند درز انبساط پارکت چوبی را بپوشاند. نکته مهم اینجاست که قسمت اعظم زیبایی و جلوه فضایی که پارکت چوبی شده است، پس از نصب قرنیز نمایان می شود و جلب توجه می کند.
و اما بخش دوم یا گروه دوم مربوط به افرادی است که کف منزل یا محل کارشان سنگ یا سرامیک یا موکت و یا هر چیزی به جز پارکت چوبی است و نیازی به نصب قرنیز نمی بینند، در پاسخ به این گروه باید گفته شود که تا حدودی حق با شماست و از نظر فنی اگر فضایی قرنیز نداشته باشد، هیچ اتفاقی برای آن رخ نخواهد داد، اما در صورتی که در همان فضای ساده، قرنیز طرح چوب نصب کنید خواهید دید که تا چه اندازه زیباتر و شیک تر جلوه می کند. از نظر معماری اگر دیوار و کف، توسط یک جدا کننده از یکدیگر جدا شوند، بسیار زیباتر خواهد بود. و همچنین از نظر عمرانی نیز، خرابی انتهای دیوار و همچنین خرابی گوشه های کف که مربوط به گچ کاری و نقاشی و بنایی می باشند، پس از نصب قرنیز پوشانده خواهد شد.


رنگ قرنیز


انتخاب رنگ قرنیز اصلا کار سختی نیست فقط کافیست تا رنگ قرنیز را با در ورودی یا کابینت آشپزخانه و یا اگر شومینه چوبی دارید با شومینه ست کنید. ولی اگر کف را پارکت چوبی نصب کرده اید پیشنهاد ما اینست که رنگ قرنیز را یک یا چند پرده تیره تر یا روشنتر از رنگ پارکت چوبی انتخاب کنید، در انتها خواهید دید که قرنیز مانند یک قاب عمل خواهد کرد و رنگ آن باعث افزایش زیبایی فضا خواهد شد.


ابعاد و ارتفاع قرنیز


اگر فضای شما کوچک است، مثلا یک سالن 30 یا حداکثر 40 متری دارید، قرنیز با ارتفاع 7 سانتیمتری برای فضای شما کافیست؛ ولی در صورتی که مساحت فضای شما بیشتر از این متراژ است، البرز پارکت پیشنهاد میکند از قرنیز 9 سانتیمتری یا بلندتر استفاده نمائید تا بیشتر جلوه کند، چرا که در فضاهای بزرگ فاصله دید از دیوارها نیز به نسبت بیشتر می شود و بلند تر بودن قرنیز این امکان را می دهد که قرنیز بهتر نشان داده شود.

27
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران
 
 
 

تماس با ما :

 تلفن : 26294173 - 26294179
موبایل : 09123379165
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار (بازدید با هماهنگی قبلی)
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت

جوایز و گواهینامه ها:

تندیس نمایشگاه بین المللی HOFEX 2006

گواهی ثبت

لوح یادبود نمایشگاه بین المللی

لوح یادبود HOFEX & MEDEX 2006

لوح زرین نمایشگاه بین المللی

طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج