مقالات

هیگروسکوپیک در حقیقت خاصیت جذب رطوبت از محیط اطراف و نگهداری آن بصورت آب مایع یا بخار توسط پارکت چوب می باشد. بنابراین پارکت های چوبی دایما در حال انتقال رطوبت برای به تعادل رساندن رطوبت خود با محیط هستند. در محیطی که رطوبت آن کمتر از رطوبت پارکت باشد چوب منقبض شده و ابعاد آن کاهش می یابد و بالعکس. حالت کاهش ابعاد پارکت چوبی را همکشیدگی و افزایش ابعاد را واکشیدگی میگویند. به نظر می¬رسد در برش های مماسی پارکت که رگه ای زیبا دارد تغییرات اندازه پارکت بیشتر است. نکته قابل ذکر دانسیته بالاتر باعث همکشیدگی و واکشیدگی های بیشتری دارد. همچنین شایان ذکر است در یک ضخامت مشخص چوب حداقل 5 برابر بیشتر از آجر عایق حرارت است.
ساختار و مواد تشکیل دهنده پارکت های چوبی به شکلی است که چوب را به صورت ماده ایی ناهمگن و غیر یکنواخت مبدل کرده است. ناهمگونی ساختمان، وسعت و تنوع شیمیایی باعث شده که بسیاری از خواص چوب نظیر نفوذ پذیری، وزن مخصوص، قابلیت هدایت حرارت و صوت و بسیاری دیگر از خواص در بین گونه های مختلف و حتی در یک گونه متفاوت باشد. پارکت های چوبی سوزنی برگ به دلیل تکامل کمتر یکنواحتی بیشتری در ساختار خود داشته ، در صورتیکه پهن برگان به دلیل تکامل بیشتر تفاوت های بارزتری در ساختمان خود نشان داده و شناسایی آنها نیز مشکل تر است. به همین دلیل دامنه تغییرات خواص در پارکت های پهن برگان نیز وسعت بیشتری دارد .بطورکلی درون چوب نسبت به برون چوب نفوذپذیری کمتری دارد. شکل های نواری در پارکت های سوزنی برگ مربوط به تراکئید ها می باشد ولی در پهن برگ ها این نقش بوسیله آوندها انجام می شود.
اختلاف رنگ پارکت های چوبی میتواند به درون چوب یا برون چوب ، بهاره یا زمستانه و همچنین اکسیداسیون ترکیبات آلی موجود درچوب بوجود می آید. پارکت های چوبی ایرانی از رنگ های کرم ممرزتا قرمز در راش ها گسترده است. مثلا درون چوب پارکت گردو قهوه ایی مایل به سیاه و برون چوب روشن است. شایان ذکر است بطور کلی پارکت های تیره تر به دلیل وجود تانن که ضد حشره و قارچ است مقاومت بیشتری نسبت به پارکت های روشنی مانند افرا است. از نظر درخشش و تلالو پارکت، جهت بسیار مهم است. برش های شعاعی به دلیل وجود پره های چوبی (پر مگسی) دارای درخشندگی خاصی است. البرز بلوط با سابقه 27 ساله در زمینه تولید و نصب پارکت در سایز های مختلف و چوب های متفاوت، پروفیل های چوبی، چسب پارکت، کف پله، کابینت های تمام چوب و سایر محصولات مرتبط با پارکت چوبی با دو برند "البرز پارکت" و "مازو" در خدمت مشتریان علاقه مند به چوب می باشد.

آخرین مقالات

دکوراسیونداخلیچوبی  می توان گفت چوب یکی از مهم ترین و اصلی ترین عناصر طبیعی موجود در صنعت ساختمان سازی بوده که لزوم توجه به آن نیاز به شناخت و آگاهی در زمینه کارایی ها و عوامل موثر بر آن دارد.
پارکت چوبی به نوعی کالای لوکس که از جنس چوب بوده شناخته می شود.
هیگروسکوپیک در حقیقت خاصیت جذب رطوبت از محیط اطراف و نگهداری آن بصورت آب مایع یا بخار توسط پارکت چوب می باشد. بنابراین پارکت های چوبی دایما در حال...

        "البرز پارکت تخصصی ترین شرکت در زمینه پارکت های تمام چوب با بیش از 27 سال سابقه"

27
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری ،طراحی داخلی تهران
مورد تایید جامعه معماران ایران
 
 
 

تماس با ما

 تلفن : 26294173 - 26294179
موبایل : 09123379165
آدرس : خیابان ولیعصر - بالاتر از پارک ملت - خیابان مهیار (بازدید با هماهنگی قبلی)
آدرس کارخانه: هشتگرد - شهرک صنعتی فخرایران- شرکت البرز پارکت
شماره را درست وارد کیند ایمیل اشتباه وارد کردید
طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج