مقالات

چنان‌که گفته شد، پارکت های چوبی بر روی تمامی سطح‌ها قابل نصب است. با وجود این، به برخی از مهم‌ترین پیش شرط‌ها اشاره می‌شود:

1) سطح‌های سیمانی یا چوبی باید خشک و بدون نم باشند. در صورت وجود شک و شبهه، باید یا از یک فرد کارشناس کمک گرفته شود و یا به وسیله‌ی دستگاه رطوبت سنج، میزان رطوبت محل مورد نظر سنجیده شود. 

2) دومین پیش شرط حائز اهمیت، وجود زیرکار هم سطح و تراز است. برای آزمودن سطح باید از تراز بلند استفاده شود و آن را در هر یک متر مربع با خطای قابل چشم پوش4 میلی‌متر (با توجه به توضیحات تولیدکنندگان) تمامی سطح را اندازه‌گیری نمود. در صورتی وجود اندکی فرورفتگی و برآمدگی، می‌توان از بتونه برای هم سطح‌سازی استفاده کرد. 

3) سطوح زیر کار باید عاری از هر گونه ذرات شن و یا ماسه باشند. در صورت خوردگی یا جدا شدن ورقه‌ای لایه‌ی بتن، ابتدا باید آن را به طور کامل تمیز و پاک نموده و سپس به وسیله بتونه‌ی کف یا ملات آماده هم سطح سازی کرد. 

4) در صورتی که سطح‌های زیرین از چوب‌های قدیمی باشند، باید آن‌ها را با زدن ضربه‌ی چکش بررسی و در صورت خرابی و یا لقی تخته‌ها، اقدام به تعویض و یا محکم نمودن آن‌ها با میخ و یا پیچ‌ نمود.

نکته مهم: موکت نمی‌تواند به عنوان زیر کار مورد استفاده قرار بگیرد، 

 

آخرین مقالات

نصب پارکت آموزش نصب حرفه ای پارکت چوبی توسط نصاب پارکت
نحوه نصب صحيح پاركت چوبی در هنگام نصب پارکت باید به موارد زیر دقت کرد
نصب پارکت برای نصب صحیح پارکت باید به چه نکاتی توجه کرد.
24
سال فعالیت مداوم در صنعت چوب
تحت نظر انجمن صنفی کارفرمایی و معماری تهران

تماس با ما

تلفن :26602659 - 26601790
موبایل : 09123379165
آدرس : خیابان فرشته - خیابان شهید سعیدی - پلاک 19 -
انجمن صنفی معماری شهر تهران
شماره را درست وارد کیند ایمیل اشتباه وارد کردید
طراحی و اجرا توسط : نقشگران آماج